NEDEN MİAMİ?

Doğum için

NEDEN MİAMİ?

Lakabından “sunshine state (günışığı eyaleti)” da anlaşılacağı gibi Florida her mevsim güneşten nasibini alır.

Florida eyaletinin ikinci büyük şehri, Amerika’nın 45. Büyük kenti olan Miami, Florida, Everglades ile Biscayne Bay arasında bulunmaktadır.

Miami, farklı kültürlerle kaynaşmak, beyaz kumsallar, alışveriş, tarihi yerler, mükemmel gün dogumu ve batımı manzaraları ile tüm yıl boyu güneş isteyenler için ideal bir yerdir. Ozellikle kis aylarinda ABD de yasanabilecek en iyi iklime sahiptir.

Forbes Magazinine göre 2008 yılında geniş yeşil alanları, temiz içme suyu, temiz sokakları ve şehir genelindeki geri dönüşüm programları ile Miami Amerika’nın “En Temiz Şehri” seçilmiştir.

Miami International University, University of Miami, Florida International University, Florida Memorial University, Keiser University, Barry University, Johnson and Wales University, Miami-Dade College, St. Thomas University gibi dünyaca ünlü üniversitelere sahip Miami tam anlamıyla “Cennette Eğitim” şehridir.
Karar verirken bazi kriterleri goz onunde bulundurmaniz dogru olur. 1. Kriter bunlardan en önemlisi sizin nereyi istediğinizdir. Gönlünüzden geçen şehir varsa imkanlarınıza göre oraya gitmenizde hiçbir yanlış yok.

Kriter ise iklim. Kış şartları çok zorlayıcı olabilmekte, bunu göz önüne almakta fayda var. Miami’de tropikal bir iklim hakimdir. Yazları sıcak ve nemli, kışları ise ılık geçmektedir. Kış aylarında sıcaklık 17 – 27 derece, yaz aylarında ise 27 – 35 derece arasında seyretmektedir
Ozellikle Eylul- Mayis aylari araliginda hava mukemmel olup, ne cok sicak, ne cok soguk olan konforlu gunler yasanir. Hamileler icin mukemmel yuruyus imkaninin olacagi, temiz ve bol oksijenli sehri Miami de keyifli bir donem gecireceginize eminiz.

Miami güneşli havası, tertemız kumsalları ve sadece kum olan denizi, sıcakkanlı insanları, eğlenceli yaşamı ile kolaylıkla alışabileceğiniz bir şehir.

12 AY BOYUNCA gunes, deniz ve havuz keyfini miami’de yasiyabilirsiniz, hamileliginde annenin yararlanabileceği, Amerikanın baska sehırlerınde kolayca bulamayacagınız tropical meyveler ve doğumdan sonra bebeğinizin ihtiyaci olan güneş ısıgından (D vitamini) kis aylarinda bile yararlanabileceksiniz.

Miami’de nereye gidilir, neler yapılır ?

* South Beach plajlarının beyaz kumsalının tadını çıkarabilirsiniz.
* Ocean Drive‘da okyanus serinliğine karşı tropical meyvelerinizi yiyebilirsiniz.
* Miami Metro Zoo‘da 2000 çeşit tropikal canlıyla tanışabilirsiniz.
* Coconut Groove’daki Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri’ni ziyaret edebilirsiniz.
* Güney Plajı’nda yer alan Miami Kent Balesi’nin etkileyici gösterilerinden birini izleyebilirsiniz.
* Bal Harbour, Design District ve Lincoln Road Dükkânları, moda tasarımlarınin dogdugu ve satıldığı büyüleyici mekânlardır. Tasarım butiklerden oluşan bu yerlerde dünyaca ünlü markaları bulabilirsiniz.

* Indirimlerin yuksek oldugu Outlet alisveris merkezlerinde arzu ettiginiz herseyi uygun fiyatlara bulabilirsiniz
* Miami, sahne sanatları konusunda dünyanın sayılı şehirlerindendir. Aktörler Tiyatrosu (Actor’s Playhouse), Jackie Gleason Tiyatrosu ve Coconut Grove Tiyatrosu, Miami’nin mükemmel tiyatro dünyasından birkaç örnektir. Mucize Tiyatrosu (Miracle Theater)’nda yer alan Aktörler Oyunevi, yetişkinler ve çocuklar için profesyonel performanslara ev sahipliği yapar.